Budite u TOKu, uskoro se družimo se uz potok Črnomerec!
TOK je novi program udruge Tristotrojka nastao u partnerstvu s Centrom za kulturu i film Augusta Cesarca koji će kroz dva vikenda u ožujku oživjeti prostor i zajednicu uz potok Črnomerec u Zaprešićkoj ulici.
Svjesni važnosti prirodnih resursa u urbanom okruženju, TOK je osmišljen kako bi vratio duh zajednice kroz niz edukativnih i zabavnih aktivnosti koje će se održati u nedavno osvježenoj Zaprešićkoj ulici. Mnoštvo potoka na kojima je grad Zagreb izgrađen postupno nestaju iz slike grada, a potok Črnomerec jedan je od nekolicine potoka s djelomično otkrivenim koridorom koji još uvijek zadržava određeni identitet i prisutnost u susjedstvima kojima teče. TOK nastoji biti pozitivan primjer taktičkog urbanizma koji privremenim intervencijama manjeg mjerila otvara prostor za šire diskusije i promjene ustaljenih politika prostornog planiranja.
Dio našeg druženja na potoku posvećen je izradi Potački – mobilnih i prilagodljivih elemenata urbanog namještaja kojima ćemo unijeti dozu kreativnosti i praktičnosti u gradski pejzaž Zaprešićke. Izrada Potački dio je zajedničke akcije programa TOK i DA! festivala (festivala za arhitekturu, umjetnost i dizajn) u kojoj će sudjelovati studenti i svi zainteresirani, a građani će imati priliku svjedočiti njihovoj izradi na licu mjesta. Ostatak vremena učimo o važnosti potoka, raspravljamo o gradu i potrebama kvarta, družimo se i gradimo zajednicu.
Više o programu uskoro, a dotada budite u toku i pratite TOK na društvenim medijima ili kontaktirajte info@tristotrojka.org.
Pridružite nam se kroz dva vikenda puna aktivnosti, radionica, glazbe i zabave prilagođenih svim uzrastima te zajedno oživimo kvart!

